Strona główna
Strona główna
Sklep
Sklep
Nasza Oferta
Nasza Oferta
Technologia
Technologia
Kontakt
Kontakt

Ścieżki edukacji – teoria w praktyce

      Ścieżka edukacyjna to szlak pieszy, wytyczony w ten sposób, aby na jego trasie znalazło się możliwie jak największa liczba atrakcyjnych obiektów przyrodniczych, niekiedy też zabytków architektonicznych czy technicznych.
      Ścieżki przyrodniczo-edukacyjne służą przede wszystkim popularyzacji idei ochrony przyrody, krajobrazu oraz aktywnemu wypoczynkowi. Celem ścieżki przyrodniczej może być także regulacja ruchu turystycznego, zwłaszcza na obszarze parków i rezerwatów przyrody.
      Ścieżki przyrodnicze mogą zawierać szereg różnego rodzaju elementów oraz informacji, które najczęściej są umieszczane na metalowych bądź drewnianych stelażach. Warto zaznaczyć, że ścieżki edukacyjne są planowane tak, aby w jak najmniejszy sposób ingerowały w środowisko naturalne (ze szczególnym zwrócenie uwagi na rozplanowanie takich konstrukcji, jak stelaże drewniane, pomosty, platformy, itp.).
      Zaprojektujemy i wykonamy dla Was ścieżki przyrodniczo-edukacyjne o różnym stopniu zaawansowania. W ofercie posiadamy łatwe i krótkie trasy, ale także długie dla bardziej zaawansowanych turystów i dzieci z niewyczerpalnymi źródłami energii. Wszystkie są zaopatrzone w bardzo barwne, ciekawe tablice edukacyjne, oprawione w nietuzinkowe stelaże drewniane, przyrządy edukacyjne wyróżniające się interesującą bryłą i funkcjonalnością, którym towarzyszy zagospodarowanie turystyczne.
      Nasze ścieżki przyrodnicze podkreśla wyjątkowa architektura, pomysłowość instalacji edukacyjnych, a także oryginalność pomysłów. W naszej ofercie znajduje się wiele tematycznych projektów dla różnych grup wiekowych, można odwiedzać je samodzielnie lub z wydrukowanym przewodnikiem (folderem).
      Podstawowym zadaniem ścieżek jest zapoznanie odwiedzających z walorami przyrodniczymi. Dzięki informacjom znajdującym się na metalowych czy drewnianych stelażach, zwracamy uwagę na osobliwości przyrodnicze, jakie można spotkać na szlaku turystycznym, a także pokazujemy wpływ człowieka, w tym pracę leśników mających wpływ na wygląd i funkcjonowanie lasu.

Pracownia Plastyczna "Studio22"

 

ul. Moniuszki 8/4
78 -320 Połczyn Zdrój,
woj. zachodniopomorskie

 

TEL. 94 366 49 70

MOB. +48 696 355 771

 

email: biuro@studio22.eu

sprzedaz@biuro22.eu

© 2019 create by Pracownia Plastyczna "Studio22"